Rayatex .
Temsilciliğini sürdürdüğümüz Uzakdoğu’lu firmalar Malezya, Güney Kore,  Çin, Tayvan,
Hindistan ve Pakistan  merkezlidir.
 
Rayatex .
Ülkemiz tekstil ihracatının
gelişimiyle birlikte artık amaç;
gelinen noktadan yola çıkarak
dış pazarlarda yeni müşteriler bulmak ve de aynı zamanda
ihracatçı konfeksiyonculara
mal satmaktır.
 
 
Rayatex .
Bugün aynı zamanda kendi
kumaş markalarımızla
Uzakdoğu ülkelerinde
fason kumaş üretimi
yaptırdığımız gibi birçok
Uzakdoğulu Tekstil fabrikasının da Türkiye ve Balkanlardaki
tek temsilcisi konumundayız.
 
RAYATEX Tekstil

Şirket Profili
Türkiye’nin genç ve dinamik dokuma kumaş tedarikçileri arasında önde gelen firmamız, Uzakdoğu ülkelerinin saygın kumaş imalatçılarının da Türkiye satış mümmessiliğini yürütmektedir. Temsilciliğini sürdürdüğümüz Uzakdoğu’lu firmalar Malezya, Güney Kore,  Çin, Tayvan, Hindistan ve Pakistan merkezlidir.
İç piyasadaki bilgi ve tecrübemiz ile Uzakdoğulu partnerlerimizın gücünü birleştirerek iç ve dış piyasadaki müşterilerimize, istedikleri kumaşı doğru zamanda, en iyi fiyat ve kalite ile sağlayabilmekteyiz. İç piyasadaki müşterilerimizin tamamına yakınını ihracatçı konfeksiyoncular ve kumaş toptancıları oluşturmaktadır. Şirketimiz faaliyetlerini İstanbul Osmanbey’de sürdürmektedir.
Ürünlerimizde, kalite ve mükemmelliği sağlayarak, müşterilerimizin öncelikli seçtiği güvenilir kumaş tedarikçisi olmayı amaç edinen firmamız geleceğe dönük modern projeler üretmekle birlikte yeni kumaş çeşitleri ve daha üstün kaliteyi yakalamak için her türlü çabayı göstermeye devam etmektedir.
 
Tarihçe
Firmamız 1938 yılında RESUL KÜÇÜK tarafından HİCRET TEKSTİL ünvanıyla kurulmuştur.
Ülkemiz tekstil ihracatının gelişimiyle birlikte amacımız, gelinen noktadan yola çıkarak dış pazarlarda yeni müşteriler bulmak ve aynı zamanda ihracatçı konfeksiyonculara mal satmaktı.
Bu bağlamda Kurumsal yapılanma değişikliğine giden firmamız 2004 yılında  RAYA TEKSTİL ünvanı ile yeniden yapılanma sürecini ve gelişimini sürdürdü. İhracatçı konfeksiyoncularımızın talepleri yönünde uzakdoğu ülkelerinden mamül ve yarı mamül ürün ithal etmeye başladı. İhracatçı konfeksiyoncularımızın bu talepleri bizim uzakdoğudaki üreticilerle yakınlaşmamıza ve zamanla onların Türkiye mümmesilliklerini üstlenmemize neden oldu. Bugün aynı zamanda kendi kumaş markalarımızla Uzakdoğu ülkelerinde fason kumaş üretimi yaptırdığımız gibi birçok Uzakdoğulu Tekstil fabrikasının da Türkiye ve Balkanlardaki tek temsilcisi konumundayız.


 

Site Tasarım: gurel.mk  |  http://www.RAYATEX.com © 2005